SD SAMERTOLAMEU

Sociedad Deportiva Samertolameu

MEDALLEIRO CAMPIONATO DE ESPAÑA DE BATEIS

Castro 19-20/05/1984

Categoría: Infantil Masculino: Medalla de Prata


  •  Gonzalo Santomé González
  • Juan Antonio Rodríguez Santomé
  • José Manuel Costa Santomé
  • Juan Marcos Currás Rúa
  • Antonio Vicente Casqueiro Santiago (patrón)

 

O Grove 18-19/05/1985

Categoría: Infantil Masculino: Medalla de Bronce


  • Jorge Besacoechea Poceiro
  • Víctor Manuel Ríos Romero
  • Juan Antonio Pires Currás
  • Jesus José Sánchez Rúa
  • Antonio Vicente Casqueiro Santiago (patrón)

 

Categoría: Cadete Masculino: Medalla de Prata


  • Gonzalo Santomé González
  • Juan Antonio Rodríguez Santomé
  • José Manuel Costa Santomé
  • Juan Marcos Currás Rúa
  • Antonio Vicente Casqueiro Santiago (patrón)

 

Categoría: Xuvenil Masculino: Medalla de Bronce


  • Leonardo Cancelas Currás
  • Víctor Santomé González
  • José Manuel Fernández Nogueira
  • José Benito Trigo Costa
  • Antonio Vicente Casqueiro Santiago (patrón)

 

Navia  24-25/05/1986

Categoría: Cadete Masculino: Medalla de Ouro


  • Gonzalo Santomé González
  • Juan Antonio Rodríguez Santomé
  • José Manuel Costa Santomé
  • Juan Marcos Currás Rúa
  • Antonio Vicente Casqueiro Santiago (patrón)

 

Categoría: Xuvenil Masculino: Medalla de Ouro


  • José Manuel Fernández Nogueira
  • José Alberto Nogueira Martínez
  • José Javier Gayo Ríos
  • José Benito Trigo Costa
  • José Anibal Corrales Piñeiro (patrón)

 

Bermo 09-10/05/1987

Categoría: Infantil Masculino: Medalla de Prata


  • José Manuel Currá Ríos
  • Julio Freire Nogueira
  • Juan Antonio Pires Currás
  • Juan Diego Gómez Ferreira
  • José Manuel Paredes Boubeta (patrón)

 

Categoría: Xuvenil Masculino: Medalla de Prata


  • Gonzalo Santomé González
  • Juan Antonio Rodríguez Santomé
  • José Manuel Costa Santomé
  • José Carlos Currás Barros
  • Antonio Vicente Casqueiro Santiago (patrón)

 

 Getaria 05-06/05/1990

Categoría: Infantil Masculino: Medalla de Bronce


  • Breogán Paz Currás
  • David Costa Santomé
  • José Manuel Fervenza Molanes
  • Nabor Costa Calvar
  • Víctor Manuel Jorge del Río (patrón)

 

Categoría: Cadete Masculino: Medalla de Ouro


  • José Manuel Boubeta Currás
  • Juan David García Corrales
  • Juan Manuel Martínez Otero
  • Alberto Otero Fervenza
  • Carlos Alberto Currás Ríos (patrón)

 

Castropol 02-03/05/1992

Categoría: Infantil Masculino: Medalla de Ouro


  • Samuel Rubén Míguez Rúa
  • Pablo Bernárdez González
  • Jonathan Costa Calvar
  • Luís Curra Carrera
  • Daniel Rodríguez Macey (patrón)

 

 Categoría: Cadete Masculino: Medalla de Ouro


  • Pablo Currás Rúa
  • Breogán Paz Currás
  • David Costa Santomé
  • Nabor Costa Calvar
  • Daniel Rodríguez Macey (patrón)

 

Categoría: Xuvenil Masculino: Medalla de Bronce


  • Esteban Pérez Currás
  • Alberto Otero Fervenza
  • Roberto Carlos Santos Fernández
  • Juan Carlos Martínez Boubeta
  • Víctor Hugo del Río Lemos (patrón)

 

Castro 08-09/05/1993

Categoría: Infantil Masculino: Medalla de Ouro


  • Francisco Costa Fernández
  • Daniel Pérez Fandiño
  • José Ignacio Otero Rúa
  • Rubén Pereira Pérez
  • Angel Jordao Míguez Rúa (patrón)

 

Categoría: Xuvenil Masculino: Medalla de Ouro


  • Pablo Currás Rúa
  • Esteban Pérez Currás
  • Juan Carlos Martínez Boubeta
  • Cristian Israel Maya Gil
  • Victor Hugo del Río Lemos (patrón)

 

Categoría: Féminas Xuvenil/sénior: Medalla de Prata


  • Silvia Santiago González
  • Sonia Boubeta Currás
  • Lorena Costa Costa
  • Ana María Piñeiro Antepazo
  • Miriam del Río Lemos (patrona)

 

Categoría: Cadete Masculino: Medalla de Prata


  • Víctor Manuel Jorge del Río
  • David Marcos del Río Martínez
  • Gonzalo Martínez Sánchez
  • Breogan Paz Currás
  • Ángel Jordao Miguez Rúa (patrón)

 

Sestao 30/04-01/05/1994

Categoría: Infantil Masculino: Medalla de Ouro


  • Miguel Rosales Durán
  • José Emilio Martínez Rodríguez
  • Diego Riobó Blanco
  • Darío Piñeiro Camaño
  • Jonathan Casás Rúa (patrón)

 

Categoría: Cadete Masculino: Medalla de Ouro


  • Mario Cao Otero
  • Samuel Rubén Míguez Rúa
  • Rubén Pereira Pérez
  • Luís Curra Carrera
  • Alejandro Costa Fernández (patrón)

 

Categoría: Xuvenil Masculino: Medalla de Ouro


  • Pablo Currás Rúa
  • David Marcos del Río Martínez
  • Breogán Paz Currás
  • Juan Antonio Álvarez Boubeta
  • Marcos Martínez Currás (patrón)

 

Categoría:Féminas Xuvenil/sénior: Medalla de Prata


  • Sivia Santiago González
  • Patricia Rúa Currás
  • Lorena Costa Costa
  • María Isabel Graña Pereira
  • María Elena Piñeiro García (patrona)

 

A Coruña 29-30/04/1995

Categoría: Cadete Masculino: Medalla de Ouro


  • Francisco Costa Fernández
  • Diego Riobó Blanco
  • Daniel Pérez Fandiño
  • Rubén Pereira Pérez
  • Sergio Sousa Portela (patrón)

 

Categoría: Xuvenil Masculino: Medalla de Ouro


  • Victor Manuel Jorge del Río
  • David Marcos del Río Martínez
  • Breogán Paz Currás
  • Luis Curra Carrera
  • Alejandro Costa Fernández (patrón)

 

Categoría: Féminas Infantil/cadete: Medalla de Prata


  • Andrea Carrera Santomé
  • Rosa María Fernández Camaño
  • Romina Santomé del Río
  • María Jesus González del Río
  • Laura García Álvarez (patrona)

 

Categoría:Féminas Xuvenil/sénior: Medalla de Prata


  • Patricia Chapela Piñeiro
  • María Isabel Graña Pereira
  • Lorena Costa Costa
  • Sonia Boubeta Currás
  • Miriam del Río Lemos (patrona)

 

Aviles 27-28/04/1996

Categoría: Infantil Masculino: Medalla de Ouro


  • Santiago Álvarez Sampedro
  • Iván del Río Piñeiro
  • Marcos Fernández Álvarez
  • Isidro Freire Nogueira
  • Victor Leite González (patrón)

 

Categoría: Cadete Masculino: Medalla de Prata


  • José Emilio Martínez Rodríguez
  • Diego Riobo Blanco
  • Sergio del Río Piñeiro
  • Rubén Barreiro Juncal
  • Sergio Sousa Portela (patrón)

 

Categoría: Xuvenil Masculino: Medalla de Prata


  • Francisco Costa Fernández
  • Daniel Pérez Fandiño
  • Mario Cao Otero
  • Luis Curra Carrera
  • Benito Telesforo Currás Abal (patrón)

 

Categoría: Féminas Xuvenil/sénior: Medalla de Prata


  • María Isabel Graña Pereira
  • Uxía Pérez Boubeta
  • Sonia Boubeta Currás
  • María Jesus González del Río
  • María Elena Piñeiro García (patrona)

 

Castro 26-27/04/1997

Categoría: Cadete Masculino: Medalla de Bronce


  • Marcos Fernández Álvarez
  • Alejandro Costa Fernández
  • Iván del Rio Piñeiro
  • Rubén Barreiro Juncal
  • Benito Telesforo Currás Abal (patrón)

 

Castro 25-26/04/1998

Categoría: Cadete Masculino: Medalla de Prata


  • Roi Abal Alvés
  • Esteban Sineiro Alonso
  • Manuel Gómez Fontán
  • David González Núñez
  • David Arosa Álvarez (patrón)

 

Categoría: Xuvenil Masculino: Medalla de Prata


  • Rubén Barreiro Juncal
  • Alejandro Costa Fernández
  • Francisco Borja Collazo Molanes
  • Sergio del Río Piñeiro
  • Benito Telesforo Currás Abal (patrón)

 

A Coruña 24-25/04/1999

Categoría: Infantil Masculino: Medalla de Prata


  • Roberto Fernández Pena
  • Eloy Pena Piñeiro
  • Paulo Rivas Fervenza
  • David González Núñez
  • David Arosa Álvarez (patrón)

 

Categoría: Cadete Masculino: Medalla de Ouro


  • Roi Abal Alves
  • Juan José Boubeta Rodríguez
  • Manuel Gómez Fontán
  • Santiago Álvarez Sampedro
  • Paio Gil Cerviño/Victor Leite González (patróns)

 

Categoría: Xuvenil Masculino: Medalla de Prata


  • Ángel Valladares Santiago
  • Iván del Río Piñeiro
  • Alejandro Costa Fernández
  • Rubén Barreiro Juncal
  • Benito Telesforo Currás Abal (patrón)

 

Pantano de Trasona(Asturias) 29-30/04/2000

Categoría: Xuvenil Masculino: Medalla de Ouro


  • Juan José Boubeta Rodríguez
  • Iván del Río Piñeiro
  • Ángel Valledares Santiago
  • Santiago Álvarez Sampedro
  • Víctor Leite González (patrón)

 

Santander 28-29/04/2001

Categoría: Féminas Xuvenil/sénior: Medalla de Bronce


  • María Teresa Bernardez Bernardez
  • María José Bermúdez Herbello
  • María Jesus Bermúdez Herbello
  • María Sheila Rodríguez Rodríguez
  • Aroa Soage Costas (patrona)

 

Sestao 27-28/04/2002

Categoría: Infantil Masculino: Medalla de Bronce


  • Miguel Barreiro Docampo
  • José María Santiago García
  • Aarón López Ochsner
  • Carlos Samuel Rodríguez Cruz
  • Edgar López Ochsner (patrón)

 

Ferrol 24-25/04/2004

Categoría: Féminas Xuvenil/séniro: Medalla de Bronce


  • María Auxiliadora Lago Rodríguez
  • María Jesus Lago Feijo
  • Patricia Satorio Rodríguez
  • Ana Covelo Martínez
  • Clara Eugenia Malde González (patrona)

 

Santander 23-24/04/2005

Categoría:Féminas Xuvenil/sénior: Medalla de Prata


  • María Auxiliadora Lago Martínez
  • Patricia Santorio Rodríguez
  • Verónica Lago Pérez
  • Ana Covelo Martínez
  • Clara Eugenia Malde González (patrona)

 

Categoría: Xuvenil Masculino: Medalla de Ouro


  • Damian Malvido Budiño
  • Cristofer González Santiago
  • José María Santiago García
  • Carlos Samuel Rodríguez Cruz
  • Aarón Jesus Martínez Ogando (patrón)

 

Sestao 29-30/04/2006

Categoría: Xuvenil Masculino: Medalla de Prata


  • Miguel Barreiro Docampo
  • José Alberto Fernández Pérez
  • José María Santiago García
  • Carlos Samuel Rodríguez Cruz
  • Aarón Jesus Martínez Ogando (patrón)

 

Meira 28-29/04/2007

Categoría: Féminas Xuvenil/sénior: Medalla de Ouro


  • Verónica Montes López
  • Ana Covelo Martínez
  • Verónica Lago Pérez
  • Marta Cochón Rial
  • Iria Castro Baliño (patrona)

 

Categoría: Sénior Masculino: Medalla de Bronce


  • Francisco Costa Fernández
  • Cristofer González Santiago
  • Víctor José Rodríguez Núñez
  • David González Núñez
  • David Arosa Álvarez (patrón)

 

Sestao 26-27/04/2008

Categoría: Sénior Masculino: Medalla de Bronce


  • Daniel Rúa Pena
  • Cristofer González Santiago
  • José Luis Macey Portela
  • David González Núñez
  • Lazaro Jacobo Gayo Ríos (patrón)

 

Santander 25-26/04/2009

Categoría: Sénior Masculino: Medalla de Prata


  • Francisco Costa Fernández
  • Cristofer González Santiago
  • David Alfaya Reboiras
  • David González Núñez
  • Lazaro Jacobo Gayo Ríos (patrón)

 

Ferrol 24-25/04/2010

Categoría: Féminas Xuvenil/sénior : Medalla de Ouro


  • María Victoria Piñeiro Guiance
  • Sonia Boubeta Currás
  • Verónica Lago Pérez
  • Marta Cochón Rial
  • Laura Romero Rúa (patrona)

 

Categoría: Sénior Masculino: Medalla de Prata


  • Ádrian Lago Casabella
  • Cristofer González Santiago
  • David Alfaya Reboiras
  • Iago Otero Solla
  • Lazaro Jacobo Gayo Ríos (patrón)

 

sds1